środa, 13 sierpnia 2014

Co to jest?Em uwielbia czytać. Codziennie przed snem obowiązkowo musi być  bajka na dobranoc. W naszym wydaniu te bajki to nie do końca bajki, bo Em nie skupia się jeszcze na treści a na obrazkach, ale mamy książeczki, które pomagają nam uczyć się nowych słów i są niezwykle zajmujące.

W tym tygodniu opowiem Wam o książeczkach Małgorzaty Strzałkowskiej

Seria składa się z 6 książeczek: „ W pokoju”, „ W łazience”, „ Na łące”, „ Na podwórku”, „ W drodze” i „ Ale zabawa!” Książeczki opisują dziecku otaczający świat przez zabawne rymowanki  z zapytaniem 

” Co to jest?”

Przy każdej zagadce- rymowance widać fragment obrazka, jakie dziecko ma zgadnąć, co ma za zadanie ułatwienie zabawy.


 Na końcu książeczki jest dwustronicowy obrazek podsumowujący poznane przedmioty, czy zwierzęta i pokazujący znacznie więcej.
Książeczki są kolorowe z ciekawymi ilustracjami i zajmują nas na długi czas. Dzięki nim Em poznała nazwy wielu przedmiotów i zwierząt. Em najbardziej lubi książeczki „ Na podwórku”, „ W drodze”  i „ Na łące”. 

Ulubiona zabawa to odwracanie książeczki na ostatnią i odkrywanie nowych słów.
Początkowo Em pytała po kolei: Co to jest?

Gdy nauczyła się nazw poszczególnych rzeczy zaczęłyśmy zabawę w drugą stronę. Ja pytałam: Gdzie jest..., a Em pokazuje.., lub zabawę w Co to jest? Ja pytam a Em odpowiada. Teraz wzbogacamy zabawę jeszcze o dźwięki jakie poszczególne przedmioty/ zwierzęta wydają a w następnej kolejności będziemy poznawały kolory. 
 Myślę, że książeczki posłużą nam jeszcze długi czas a przy odrobinie fantazji można je wykorzystywać na wiele sposobów do zabawy i nauki.

A tutaj filmik:*My swoje książeczki kupiłyśmy w Empiku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz