poniedziałek, 22 grudnia 2014

Transfer wydruku DIY

Tak jak obiecałam pokarzę Wam jak zrobić transfer dowolnego wydruku na przedmiot.

Wybieramy wzór z internetu. Przed wydrukowaniem pamiętajcie, że musi być odbiciem lustrzanym inaczej będzie nieczytelny. Wystarczy wrzucić wybrany obrazek w Pain-a  i przerzucić w poziomie.

Drukujemy ( ja drukowałam na laserowej, ale myślę, że na atramentowej powinny być jeszcze lepsze efekty)

Zaczynamy zabawę :)

Do transferu potrzebujemy przedmiotu ( próbowałam na drewnie, sklejce i metalu więc myślę, że da się na wszystkim)

Farby
Pędzli
Kleju do decoupage
Papier ścierny
i lakieru

Malujemy wybrany przedmiot ( warto go wcześniej oszlifować, żeby był gładki ) Jeżeli chcecie ozdobić coś metalowego lub plastikowego to należy albo zaopatrzyć się w specjalny transfer do takich przedmiotów, albo zeszlifować drobnoziarnistym papierem ( transfer odkryłam dość niedawno, a ze szlifowania korzystam już 3 rok i jak do tej pory wszystko na puszkach się trzyma)
Czekamy aż wyschnie


Wybieramy grafikę, którą chcemy nanieść na przedmiot. Wyrywamy wybrany motyw ( chyba, że przyklejamy całość, wtedy tylko dopasowujemy.

Smarujemy kartkę klejem do decoupage i przykładamy grafiką do przedmiotu. Dociskamy i wyrównujemy pędzlem lub palcem.
Czekamy aż klej wyschnie. Tutaj dodam, że jak będziecie niecierpliwi jak ja dzisiaj to zetrze się wam część obrazka ( co widać u mnie). Zazwyczaj zostawiałam na noc, ale dziś chciałam Wam pokazać całość i widać efekty.

Po wyschnięciu spryskujemy wodą i delikatnie zaczynamy ścierać nadmiar namokniętego papieru. Po chwili powinien nam się zacząć pojawiać obrazek.

Ścieramy aż do uzyskania pożądanego efektu. Należy robić to dość delikatnie, żeby nie zedrzeć grafiki.


Gdy na przedmiocie zostanie tylko cieniutka warstwa papieru z grafiką zostawiamy. Wiem, że na tym etapie widać jeszcze w jakim momencie grafika się zaczyna ale nie przejmujcie się to zaraz zniknie :)


a tu widać mój pośpiech :(

Usuwamy zrolowany papier i lakierujemy całość. Gdy lakier wyschnie ścieramy delikatnie papierem miejsca w których widać połączenie kartki z przedmiotem (troszkę zawsze będzie widać, ale pod kilkoma warstwami lakieru to też zniknie)

( możecie też trochę postarzyć przedmiot, wystarczy palcem lekko rozetrzeć wybrany kolor po rogach i jak lekko wyschnie ponownie przetrzeć np. szmatką)
Lakierujemy kilkakrotnie i ponownie szlifujemy tym razem całość.


TADAM.A tu inne grafiki przenoszone tym sposobem :)
1 komentarz:

  1. super DIY! Dziękuję! Nigdy nie miałam doczynienia z decoupage i nie wiem czy sobie poradzę ale dla takich efektów warto zaryzykować. Zwłaszcza, że chcę ozdobić sobie kilka swoich, domowych rzeczy.

    OdpowiedzUsuń