poniedziałek, 16 lutego 2015

Seksualność w związku


Niestety rozczaruje tych którzy liczyli, że zdradzę  Wam tajemnice mojej alkowy. Dla mnie seksualność to nie tylko seks, ale przede wszystkim świadomość piękna swojego ciała, spontaniczność i akceptacja zmian. Kobieta świadoma swojej seksualności to kobieta spełniona, akceptująca siebie i swoje ciało ….

Każdy z nas pamięta jak to było zanim pojawiły się pociechy. Byliśmy młodzi, piękni i energiczni więc poczucie własnej wartości szybowało w górę. Przecież wtedy nic nie było niemożliwe. Spontaniczność i świetna zabawa to podstawa funkcjonowania i nie było niczego, co mogłoby nas zatrzymać czy ograniczyć.

Dziś jest trochę inaczej. Nasza spontaniczność ogranicza się do obejrzenia komedii na vod gdy dzieci zasną, a szaleństwem jest wyjście do kina częściej niż raz na pół roku. Zapatrzeni w dzieci czasami zapominamy o własnych potrzebach i tworzymy malutkie dystanse, które z czasem okazują się być barierami nie do przeskoczenia. Jak im zapobiec?


Spontaniczność


To niesamowicie ważny element związku. Nie ważne czy masz jedno dwa czy 5 dzieci lub nie masz ich wcale, rutyna zabija związek. Nie można pozwolić sobie na brak spontaniczności i mimo, że na początku wepchanie dziecka w ręce dziadków czy niani 10 minut po zaplanowanym wyjściu wzbudza poczucie winy, ale takie oderwanie jest niesamowicie potrzebne. Jeż zostawienie dziecka z kimś innym nie wchodzi w grę, to nikt też nie powiedział, że spontaniczność wyklucza dzieci. Pobudka w sobotę i spontaniczny wypad do lasu czy na wycieczkę poza miasto wzmacnia relacje, ładuje akumulatorki, ale przede wszystkim uświadamia, że życie to  nie tylko zakupy, plac zabaw i dom, to też relacje i potrzeba bliskości, których zaniedbać nie wolno.


Potrzeba bliskości


Na początku pieszczoty, pocałunki to rzecz codzienna z czasem coraz rzadsza a przy dzieciach wręcz luksus, ale nie wolno o niej zapomnieć. My kobiety potrzebujemy akceptacji i ciepła szczególnie po porodzie, gdy hormony spustoszyły nasz organizm a poczucie własnej wartości często spada na łeb na szyję. W końcu mamy kilka kilogramów więcej, rozstępy tam i tu i brzydki brzuch. W takich sytuacjach pocałunki, przytulanie czy komplement podbudują samopoczucie, świadomość akceptacji przez partnera zmniejsza te niedoskonałości. Kobieta kochana i świadoma tej miłości to kobieta, która siebie akceptuje więc i automatycznie pełna seksualności . Brak bliskości tylko pogłębia problem braku akceptacji swojego ciała a to prowadzi do spadku libido.


Romantyzm


W ferworze dnia codziennego zapominamy o tym, że poza rolami rodziców jesteśmy też partnerkami a przede wszystkim kobietami, które potrzebują bliskości i miłości. Lampka wina i wieczorna kąpiel, romantyczna kolacja przy świecach, czy kwiat kupiony bez okazji to gesty, które wzmacniają związek i poczucie własnej wartości. Nie ma znaczenia, że po kolacji zostaną w zlewie Garki, bo była w domu a romantyczny wieczór to taki, przed telewizorem w otoczeniu świec i z ukochaną komedią romantyczną, liczy się gest.


Dbanie o siebie


Oj tak, łatwo powiedzieć. Wiem, jak łatwo zapomnieć o fryzjerze, kosmetyczce czy wyjściu na basen, gdy trzeba tak zorganizować czas, by dzieci miały opiekę, ale nie jest to niemożliwe. Dla mnie wyjście do kosmetyczki to też czas relaksu i odpoczynku, a że nie zdarza się często wiele zabiegów organizuję w domu. Poranna toaleta nie musi ograniczać się do umycia zębów i wrzucenia na siebie pomiętego dresu. W tym wypadku nie chodzi o dobre wyglądanie dla męża, ale o własne przekonanie o swojej atrakcyjności. Nawet w dresie i z rozczochranymi włosami, gdy kobieta jest świadoma swojego ciała wygląda atrakcyjnie. 


Zapach wanilii, przyćmione światło, w tle muzyka a ja w gorącej wodzie…. Pełen relaks i choć wiem, że za 5 minut światło się zapali a do środka wpakuje Em z chęcią wspólnej kąpieli to ten czas tylko dla mnie daje namiastkę wyciszenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz