czwartek, 27 lutego 2014

Tydzień trzeci- przytulanie ma znaczenie

W tym tygodniu oprócz ogólnego podkreślenia jak ważne jest okazywanie sobie wzajemnie miłości (przytulanie, całowanie) pokażę, kiedy dla Em szczególnie ważne jest poczucie bliskości i przytulanie.


Przytulanie ma znaczenie, gdy Em chce pokazać, jak bardzo kogoś kocha.- uczy się wyrażać miłość

Em okazuje miłość na trzy sposoby:

  • Przytulanie   • Całowanie
  • Cacanie


Tymi trzema gestami Em okazuje miłość wszystkim członkom rodziny, w tym samej sobie poprzez całowanie lustra :), ale też maskotkom i innym przedmiotom, które lubi.

Przytulanie ma znaczenie, gdy Em jest przestraszona- czuje się bezpieczna


 Gdy wystraszy się kogoś na ulicy czy w sklepie, jedynym miejscem gdzie czuje się bezpiecznie są ramiona mamy lub taty. W takiej sytuacji nie schodzi z rak dopóki niepożądana osoba jest w polu widzenia. Branie na ręce i przytulanie daje jej poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Przytulanie ma znaczenie, gdy Em jest chora lub źle śpi- utulona ponownie zasypia


Jedynym sposobem na ponowne ukołysanie marudnej Em do spania jest przytulanie przy jednoczesnym głaskaniu po pleckach J

Przytulanie ma znaczenie gdy Em coś boli- tylko tak się uspokaja.


Jedynym znanym nam uspokajaczem po upadku, stłuczeniu czy bólu zębów są ręce mamy. Zapłakanego maluszka tulam aż się uspokoi.

Przytulanie ma znaczenie po kłótni- Em czuje się kochana


Gdy nie chcę dać Em czegoś, co ona koniecznie chce często wpada w mini histerię. Stoi, lub kładzie się w miejscu i płacze- to czas próby. Mama musi dzielnie przetrzymać ten czas, pytając co troszkę czy Em się już uspokoiła. Gdy Em mówi „już”, to znak, że trzeba się przytulić i pojednać. Czasem mówię, że mi przykro, ale nie może tego czy tamtego, czasami tez ją przepraszam jak sama się za mocno zdenerwuję. Ten czas przytulenia po sprzeczce daje jej poczucie, że bez względu na sytuację, moja miłość jest stała i niezmienna.Przytulanie ma znaczenie na każdym etapie rozwoju maluszka od urodzenia do starości- ja dalej lubię się przytulać ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz