piątek, 21 listopada 2014

Ulubione książeczki Em

Serię z Misią Marysią rozpoczęłam książeczkami, „Marysia jest starszą siostrzyczką”, gdy jeszcze nie było Lili, oraz „Marysia żegna pieluszkę” żeby wprowadzać Emi w świat nocniczka i przyznam, że nie tylko Emi zakochała się w małej koali.

Książeczki to krótkie historyjki z życia małej misi i jej rodziny. Kolorowe obrazki  doskonale dopełniają całości, a wyszczególnione przedmioty, zachowania czy zdarzenia pozwalała przerwać czytanie i porozmawiać z dzieckiem o otaczającym świecie. 
Emi uwielbia historyjkę o rowerze i stłuczonym kolanku, odwiedziny u babci i dziadka a także pożegnanie z pieluszką. W serii ukazało się sporo książeczek (około 20) + „Marysia. Księga mądrego malucha”, która zbiera najważniejsze wydarzenia, uczy kolorów, kształtów części ciała i zachowania. W książeczce znajdują się też zadania dla dzieci i wiele podpowiedzi, co dostarcza nam masę radości i wiele godzin zabawy.

Od przyjścia na świat Lili systematycznie uzupełniamy kolekcję i teraz mamy już prawie cały zbiór historyjek o Misi. Brakuje nam książeczek „Marysia. Nadąsana złośnica”jest chwilowo niedostępna, ale mam nadzieję, że wkrótce ją zdobędziemy bo to idealny czas, żeby porozmawiać o takim zachowaniu z moją złośnicą.

Emi czyta z mamą, sama i dla Lilianki, a seria z Marysią jest najczęstszą pozycją na wieczorne czytanie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz