środa, 22 stycznia 2014

Dzień babci i dziadka


Dzień babci i dziadka to taki czas, gdzie dzieci maja okazje okazać jak strasznie kochają swoich dziadków. To także dzień, gdzie możemy pojechać do rodziców czy teściów na kawę i chwilę relaksu w tygodniu lub możemy oddać maluszka do zabawy a sami relaksować się poza domem :)

U nas dzień babci i dziadka to troszkę bardziej skomplikowany temat, który rozkładamy na cały tydzień. Em ma 3 komplety dziadków a mąż jeszcze 2 babcie ( moja mieszka daleko więc tylko telefon zostaje), więc odwiedzenie ich w jeden dzień jest niemożliwe. Nasze dni babci  dziadka zaczynają się koło 20 a kończą koło 30.

Do tego dochodzi problem sprezentowania czegoś fajnego. Em ma 16 miesięcy i tak naprawdę niewiele jest w stanie zrobić własnoręcznie. W tym roku poszliśmy w standardowo- bezpieczny temat zdjęcie wnuczki z lekką nutką wariacji, ale żeby matce za prosto nie było to dołożyłam do tego odcisk dłoni w masie solnej. 

Muszę przyznać, że Em okazała się świetnym pomocnikiem i całkiem sprawnie wałkowała wyrobione przez mamę ciasto. Nasze po dodaniu kakao nie tylko zmieniło kolor, ale tez fantastycznie pachnie. Po wywałkowaniu mama wycięła koła a Em już z mniejszą chęcią odbijała w masie dłonie. Pierwsze 2 odciski nawet wyszły ale potem Em zaczęła memłać w formie. Odwracałam uwagę odciskaniem nogi i tym sposobem udało się odbić jeszcze 2 formy ( jedna zapasowa w razie czego). Ciasto pozostawiłam do wyschnięcia na dobę a potem na godzinkę do piekarnika. Nasze formy były dość grube więc niektóre dosychały jeszcze na kaloryferze.\


A tak prezentują się ramki z odciskami:Miłego dnia Babci i Dziadka życzy Dzieciowa Kraina :)

1 komentarz:

  1. Takie odciski to wspaniała pamiątka dla Dziadków (i nie tylko) a zdjęcie napewno postawią w najbardziej widocznym miejscu :)

    OdpowiedzUsuń